13 januari 2026
Recordaantal bezoekers voor Weizigt in 2025
In 2025 heeft een recordaantal mensen een bezoek gebracht aan Weizigt. Voor het eerst mochten we in één jaar tijd meer dan 200.000 bezoekers op het terrein verwelkomen: 205.474 om precies te zijn. Dat zijn ruim 22.000 bezoekers meer dan in 2024.
Digitale sensoren
Het terrein van Weizigt heeft twee ingangen. Met behulp van digitale sensoren houden we bij hoeveel bezoekers het terrein betreden. Deze aantallen worden met 4% gecorrigeerd zodat eigen medewerkers en leveranciers niet worden meegeteld. Zowel recreatieve bezoekers als scholen die lessen en activiteiten bij ons volgen worden meegeteld.
Waterspelen en Lentefeest
In 2024 bezochten in totaal 183.288 bezoekers Weizigt. In 2023 waren dat er 162.305. En in 2025 dus voor het eerst meer dan 200.000.
"Een mooie mijlpaal" aldus Loes van der Beek, teamleider bij Weizigt. "We hebben de laatste jaren hard gewerkt om zowel ons terrein als ons activiteitenaanbod nog aantrekkelijker te maken voor bezoekers. Zo is bijvoorbeeld het Vogeleiland opnieuw ingericht, de Bijenstal vernieuwd en is er een waterontdekplek aangelegd. Ook hebben we in het Koetshuis een balie geopend, waar bezoekers informatie kunnen krijgen over het terrein en verschillende speurtochten kunnen ophalen. Het is fijn dat we dit ook terugzien in de stijgende bezoekersaantallen."
Xandra Doornbos, coördinator publieksactiviteiten, vult aan: "de vele activiteiten en het lekkere weer - met name in het voorjaar - zorgden voor een drukbezocht terrein. Tijdens het Lentefeest op 21 april waren er bijvoorbeeld 952 bezoekers en tijdens de Waterspelen op 30 april waren er zelfs 1361 bezoekers! Maar er zijn ook dagen, bijvoorbeeld onlangs met de sneeuw, dat er slechts een handjevol bezoekers is."
Kom jij in 2026 ook een bezoekje brengen aan Weizigt?

