Waterkwaliteit voor dummies
Waterkwaliteit en biodiversiteit zijn altijd verbonden met elkaar en kunnen niet apart worden gezien.
In deze lezing bespreekt Fred Kuipers van Wateschap Hollandse Delta verschillende onderdelen die bepalend zijn voor de waterkwaliteit en de biodiversiteit.
Ook is er aandacht voor het monitoren en beoordelen van de waterkwaliteit. En hoe het waterschap daarna komt tot maatregelen om de waterkwaliteit te verbeteren. Omdat er in Dordrecht veel aandacht is voor PFAS stoffen komt dit ook aan bod tijdens de lezing.
- Datum: donderdag 15 januari 2026
- Tijd: 19.30 tot 21.30 uur (inloop om 19.15 uur)
- Locatie: De Voliére, H.P. Kosterstraat 5
- De lezing is gratis en je hoeft je niet aan te melden
Biodivers Dordt
De lezing wordt georganiseerd door de werkgroep Biodivers Dordt. De werkgroep wilt de natuur onder de aandacht brengen bij de inwoners van de Drechtsteden. Want in een groene leefomgeving voel je je prettiger, het is aangenaam als het heet is en er is meer plek voor planten en dieren. Dit willen we bereiken door educatie en activiteiten. We werken graag samen met bewoners en andere organisaties.
De werkgroep bestaat uit de volgende organisaties: Biesboschcentrum Dordrecht, Groei & Bloei Drechtsteden, IVN Dordrecht, KNNV Drechtsteden, Nivon Natuurvrienden Drechtsteden, Stadslandbouwpark de Oude Beer en Weizigt. Andere organisaties en bewoners kunnen daarbij aansluiten.

