Spring naar inhoud
Activiteiten Activiteitenkalender Cursus: een groene tuin in 5 stappen, deel 3 (VOL)

Cursus: een groene tuin in 5 stappen, deel 3 (VOL)

Contactpersoon Leanne Stange
Locatie Koetshuis
Datum 7 maart 2026
Openingstijden 10.00 tot 12.00 uur
Leeftijd Volwassenen
Toegangsprijzen Gratis
7 mrt 2026 10.00 tot 12.00 uur Koetshuis


De basiscursus 'een groene tuin in 5 stappen' zit vol. 

In plaats van de cursus kan je wel gebruik maken van een bezoek van de tuincoach aan jouw tuin. Zij komt dan bij je langs en geeft je advies hoe je je tuin aan kunt passen naar jouw wensen en gaat in op je tuinvragen. 

Veel plezier met het vergroenen van je tuin.

/////

Heb je een kale tegeltuin en wil je daar dit jaar verandering in brengen? Mag je tuin wel wat groener? Of ben je niet meer blij met de tuin die je nu hebt? Dan is de basiscursus ‘een groene tuin in 5 stappen’ van Weizigt wat voor jou.

In 6 zaterdagochtenden helpen we jou om van je betegelde tuin een mooie groene tuin te maken. Na iedere bijeenkomst heb je genoeg tijd om de geleerde stof toe te passen in je eigen tuin. Zo verandert je tuin stap voor stap in een mooi groen paradijs dat je helemaal naar je eigen smaak hebt ingericht.

Voor wie is de cursus?

De cursus is voor inwoners van Dordrecht die een tuin hebben waar ze niet tevreden over zijn. En voor bewoners die net verhuisd zijn en een (tegel)tuin hebben aangetroffen waar ze niet blij van worden. Er is geen voorkennis over tuinieren nodig om aan de cursus mee te doen.  

De cursus is niet bedoeld voor mensen met een nieuwbouwhuis- en tuin en ook niet voor mensen die al een hele groene tuin hebben.  

Inhoud van de cursus

Iedere bijeenkomst staat een andere stap in het vergroenen van je tuin centraal. We bespreken de volgende onderwerpen: 

Introductie en kijken naar je tuin (31 januari)

Je krijgt een eerste indruk van waar je naar kunt kijken voor een goede indeling van je tuin. Hierbij is ook aandacht voor hergebruik en klimaat.

Kijken naar je tuin: de bodem als basis (21 februari)

Je komt te weten welke soort bodem je in je tuin hebt en hoe je daar het beste mee kunt omgaan.

Zorg voor water in je tuin (7 maart)

Je komt te weten hoe je water op kunt vangen in je tuin, je waterelementen kan toevoegen en hoe de tuin klimaatadaptief kan worden ingericht. En hoe dat in je eigen tuin kan worden toegepast.

Maak een plan (28 maart) 

Met de opgedane kennis van afgelopen drie lessen maak je een tuinplan. Tijdens deze cursusochtend maak je een plattegrond van je tuin ingevuld met alle ideeën die je hebt opgedaan. Ook leer je hoe je kunt zorgen dat dieren zoals insecten, bijen en egels zich welkom voelen in je tuin.

Plant en leg aan (11 april)

We maken samen een beplantingslijst met planten die je al in je tuin hebt én met planten die je nog wilt toevoegen aan je tuin. Je krijgt uitleg hoe je deze planten het beste in je tuin kunt planten zodat jij aan de slag kunt.

Het onderhouden van je tuin (16 mei)

Je krijgt handvatten hoe en wanneer je je tuin kunt onderhouden. Je gaat naar huis met een lijstje met acties om jouw groene paradijsje mooi te houden.

De cursusochtenden zijn op zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur bij het Koetshuis van Weizigt aan het van Baerleplantsoen 30. Ze bestaan uit een theoretisch deel binnen en een praktisch deel buiten. De cursus is gratis. 

 Tekening een groene tuin in 5 stappen