10 juni: Slootjesdag in de Biesbosch
Van 5 tot en met 11 juni organiseert IVN op verschillende plekken in Nederland de Slootjesdagen. Ook in Dordrecht gaan we op avontuur langs de waterkant! Zaterdag 10 juni nodigen we je uit om samen met de gidsen van IVN en Biesboschcentrum Dordrecht op onderzoek te gaan in de slootjes rondom het Biesboschcentrum.
Met een schepnet, waterbak, zoekkaart en loeppot ontdek je welke dieren en planten er in en rond de sloot wonen. Zoek de grote spinnende watertor, ontdek wie er in de zomer op het water kan schaatsen en probeer de snelste zwemmers van de sloot te vangen. De gidsen vertellen je alles over de wonderlijke diertjes die je tegenkomt.
Slootjes zijn heel belangrijke voor allerlei soorten dieren en planten in Nederland. Door zelf op avontuur te gaan, komen kinderen daar al op jonge leeftijd achter.
Kom dus samen met je vriendjes naar de Slootjesdagen en neem vooral ook je ouders en/of je grootouders mee.
Meedoen is gratis, maar om zeker te zijn van een plekje meld je je vooraf aan via em.baars@dordrecht.nl.
- Wanneer: zaterdag 10 juni
- Waar: Biesbosch
- Leeftijd: 6 tot 12 jaar
- Tijd: 13.30 uur tot 15.30 uur
- Aanmelden: em.baars@dordrecht.nl